Freelancer - Багатовимірний простір | Bring Your Own Solution

Kropyvnytskyi

Team Updates

У цьому проекті мова піде про створену та опрацьовану у волонтерському пришкільному гуртку методику використання ігрових економічних симуляторів формату RPS у навчально - виховному процесі.

Нашою задачею стосовно участі у хакатоні є прагнення познайомити суспільство з нашою ідеєю та запропонувати наше рішення проблеми створення сучасного навчально - виховного процесу у странах що розвиваються та не мають відповідної сучасної навчально - виховної та методичної бази як то зараз є на Україні.\

На разі я збираюся говорити не як програміст чи то навіть взагалі «комп’ютерщик» чи навіть викладач, я буду звертатись до вас скоріше як тренер чи може таки краще сказати тренер – викладач. Тренінг, чи то тренування це захід, що суттєво відрізняється від навчального заняття і, загалом, логічно припустити що, якщо на разі окрім спортивних тренувань існують також і бізнес – тренінги, то мабуть будуть доречні тренінги й з інших напрямків а ігрова форма це, як на мою думку, найефективніша форма тренінгу.
Але мабуть ще й зараз багатьом викладачам загальноосвітніх шкіл важко припустити що тренінгами чи то тренуваннями можна розвинути не лише підприємницькі компетентності а й, наприклад, таку якість як патріотизм. Але якщо замислитись трошки глибше – що як не патріотизм, нехай у трошки «компактнішій» формі рухає вболівальників на матчі улюблених команд, тощо. І кожен такий матч це, у певній мірі, тренінг з патріотизму для вболівальників. Звичайно патріотизм вболівальників занадто «локальний» та «абстрагований» і тренувати патріотизм, на приклад, до Батьківщини набагато складніше. Для цього потрібні певні особливі, більш наближені до реального життя обставини. І далі я хочу трохи розповісти про такі засоби та методи їх використання що можуть надати наближені до життя обставини для тренінгу з багатьох напрямків як навчання так і виховання до яких такий підхід раніше не застосовувався.
Ці засоби - елемент нової педагогіки, що її було створено декілька років чи то можливо десятиріч тому «західною», так би мовити, цивілізацією як один з невід’ємних елементів їхнього суспільства, який на протязі цих років вдало ними використовується. На разі передові структури нашої Української освіти намагаються створювати аналогічні засоби але, на жаль, вони, поки що, не можуть конкурувати зі спадком останніх десятиріч європейської освітянської думки як з деяких технічних так і з суто теоретичних причин, а саме – через намагання пристосувати сучасні педагогічні засоби та інструменти «західної» педагогіки до застарілої педагогічної системи індустріальної держави (просто через те, як на мою думку, що Українські вчителі не мають, на разі, ніяких інших доступних для використання педагогічних систем) що була створена для виховання працівників великих підприємств тоді як перед сучасною новітньою педагогікою постає завдання виховувати для України підприємців малого та середнього бізнесу.
Такому негаразду можна запобігти повністю запозичивши деякі навчально-виховні кібер-технологічні структури, що були сформовані, зокрема, й за допомогою принципів, «хмарних технологій» і вже виховали принаймні одне покоління європейців та американців. Дехто з читачів вже мабуть знає – цього навчального року школи Кіровоградщини саме розпочали впроваджувати інструменти «Google Apps» засновані на “хмарних технологіях”. Звичайно це цікаво – мати можливість одночасно редагувати он-лайн один і той же документ чи то брати участь в шкільному уроці он-лайн. А от як вам можливість «редагувати» он-лайн, одночасно з іншими учнями та викладачем, цілий світ, кібернетично змодельований у симуляторі, редагувати як підприємець чи службовець що живе в цьому світі, як політик що змінює політичні та економічні закони цього світу, як конструктор та винахідник що змінює поняття можливого та неможливого?
На разі хочу представити дещо з такого програмного забезпечення (як для локальної мережі школи, так і для он-лайн використання) , яке надає учням та викладачам згадані вище можливості, та що вже використовується в світі певний час але ще зовсім не втратило своєї актуальності а навпаки, продовжує розвиватись та технічно вдосконалюватись своїми виробниками та спільнотами користувачів аналогічно тому, як виробники системного ПЗ продовжують розвиток своїх виробів. Це комплекс ПЗ який має великий перелік самодостатніх виробів що можуть бути використані практично безкоштовно та сумісні з характерними для середньостатистичної Української школи моделями ПК та вдовольняються наявним рівнем якості підключення до internet. За організаційними принципами процес підтримки та модернізації цього комплексу ПЗ ближче всього до принципів підтримки дистрибутивів «Лінукс», але ще більше доступний для користувачів.

Тож хочу представити дуже особливий комплекс ПЗ під узагальнювальною назвою - симулятор «Freelancer», що використовується мною на протязі декількох останніх років у експериментальному волонтерському проекті що я його умовно називаю «дистанційним навчально–виховним ігровим практикумом».

Ось декілька посилань за якими можна завантажити основні відомі мені версії чи то модифікації цього ПЗ:

1. Freelancer версії 1.0 (найперше видання ПЗ) :

http://vtorrents.net/tgamepc/3970-freelancer.html

2. Декілька посилань для скачування "модів" - спеціального ПЗ для модифікування вихідної версії (як приклад) :

http://www.moddb.com/mods/discovery-freelancer/dow...

http://discoverygc.com/wiki/Discovery_Mod

http://www.freelancerserver.de/

/пізніше додам більше посилань на джерела для скачування модів з коментарями з їх спеціалізації та інші джерела вихідного ПЗ версії 1.0, тощо... Поки що можна звертатися за посиланнями для скачування до мене особисто на електронну пошту/

Хочу підкреслити що, на разі, я веду мову не про розроблений мною програмний продукт, а про досліджені та напрацьовані методичні та практичні аспекти використання програмних продуктів, що були створені передовими світовими виробниками програмної продукції, стосовно їх використання у навчально–виховній діяльності, а саме - у ігрових формах навчання.

Цей проект можна розглядати як частину роботи з напрямку розвитку освіти що його було започатковано Українсько-польським проектом «Уроки з підприємницьким тлом» але він містить в собі ще й деякі інші сучасні тенденції розвитку освітянської думки. З використанням тих інструментів та методів, що я про них веду мову, цей напрямок, поєднуючись з іншими, створює дещо зовсім нове не тільки для нашого класичного «індустріального» навчально–виховного процесу але й для класично – європейського способу використання цього ПЗ, бо тут враховано нашу мовну та певну психологічну специфіки, що дають певні додаткові напрямки його використання але й потребують деякої додаткової технічної та методичної підтримки при використанні в наявному у нас на разі «освітньому середовищі».

Тож, виходячи з вище сказаного, можна сказати що основними задачами чи то напрямками роботи практикуму є не тільки і можливо не стільки профорієнтаційно – ознайомчий, профорієнтаційно – тестувальний та загально-розвиваючий, як то є для європейських чи то американських користувачів, а перш за все - виховний напрямок, що формує в користувача психологію нового типу світосприйняття, притаманну розвинутому капіталістичному суспільству, замість психології феодального суспільства що її формує педагогічна система, успадкована Українською педагогікою ще від часів “радянської імперії”.

Навчально–виховний ігровий практикумом «Freelancer» - це створена на базі ПЗ «симулятор Freelancer», з супровідним допоміжним використанням ще декількох інших комп’ютерних симуляторів, навчально–виховна структура, де більшість навчально–виховної роботи проводиться за принципом дистанційного навчання – як і в он–лайн режимі, так і за допомогою інших різноманітних засобів дистанційного зв’язку інструктора чи то викладача з учнем. У тому числі, цього року ми залучили в практикум також і засоби «Google Apps», що надають можливість помітно активізувати он-лайн контакти в його робочому процесі. Звичайно сам «симулятор «Freelancer» це лише інструмент як і, на приклад, сервіси «Google Apps», але, на відміну від них, це, так би мовити, «розумний» інструмент, що не лише допомагає у створенні нових сучасних форм контактів викладача з учнями та учнів між собою, але й може автономно виконувати певні навчальні чи виховні сценарії, що їх викладач запланував як елемент навчально–виховного процесу. Тобто це вже елемент кібернетики у навчально–виховному процесі, що, звичайно, ще не є «роботом – викладачем» і не може замінити викладача повністю, особливо у сфері планування навчально–виховного процесу, але може суттєво допомогти в процесі проведення заняття, «підстраховуючи» викладача від випадкових помилок, створюючи методично правильно організоване навчально–виховне середовище та вивільнивши викладачеві багато часу і надавши додаткові інструменти для більш ретельнішого аналізу діяльності учнів та індивідуального підходу до навчання та виховання; чи то він (цей інструмент – симулятор «Freelancer») може надати можливість проводити заняття дистанційно, коли викладач задає учню певний напрямок діяльності та, планомірно перевіряючи тимчасові результати, надає, час від часу, відповідні корективи цьому напрямку.

До цього часу ігрова форма навчання ефективно використовувалася, як на мою думку, загалом, лише у фізичному вихованні – при вивченні спортивних ігор, частково – у військовій підготовці (бо що таке військові навчання як не велика реалістична гра? ) та, можливо, у молодшій школі як загально-розвиваючий засіб.

Поштовхом до цієї роботи стала зустріч декілька років тому з ПЗ «Freelancer», - шедевром, як на мою думку, серед світової програмної продукції в галузі симуляторів, що на той час був, на жаль, дещо передчасним, принаймні стосовно нашого «пострадянського» техніко – економічного простору, відносно до рівня впровадження комп’ютерної техніки та комунікативних технологій в нашому суспільстві на той час. Але навіть при такому рівні розвитку ІКТ це ПЗ вже зробило певний внесок у розвиток також і Українських сучасників і, на разі, серед спільнот інших країн існують також і Українські спільноти що так чи інакше використовують це ПЗ. На жаль не всі вони повністю розуміють його навчально–виховну цінність та не завжди використовують на 100% його можливості в цьому напрямку. Тому на разі я, використовуючи цю можливість, запрошую, поки що хоча б спеціалістів (педагогів чи то програмістів), що читають цю статтю, до ретельного вивчення та повноцінного використання цього та можливо ще декотрих інших зразків ПЗ, що я про них казатиму нижче, у своїй педагогічній діяльності чи то у написанні нового ПЗ. Я пропоную кожному читачеві пройти дистанційно запропонований мною безкоштовний курс з ціллю, скажімо так, «психологічної адаптації» та детального ознайомлення з його змістом та можливостями, щоб надалі використовувати їх у своїй педагогічній практиці чи то для творчого вдосконалення ПЗ курсу (для спеціалістів з програмування) та створення найвідповіднішої до сучасних умов його модифікації.


Деякі узагальнюючі моменти практикуму.

Зустріч з ПЗ «Freelancer» спонукала мене до його ретельного дослідження та пошуків аналогічної більш спеціалізованої продукції відповідної якості з деяких напрямків що могла б його доповнити при формуванні повноцінного цілісного навчально–виховного процесу, що формував би всебічно розвиненого громадянина сучасного суспільства європейського зразка.

На разі автор ПЗ Freelancer – Кріс Робертс, після декількох років праці у кінематографічній індустрії, повернувся до своєї роботи у виробництві симуляторів та випустив, у минулому році, нову продукцію - симулятор «Стар сітізен» що є подальшим розвитком тематики «симулятора Freelancer» і, сподіваюся, є новим кроком у розвитку симуляторів та відповідає найсучаснішим уявленням передової частини людства як про суспільний устрій, що його там змодельовано, та що з ним автори сподіваються познайомити прийдешнє покоління користувачів, так і про рівень технічної реалізації проекту, але про це трохи пізніше.

Одним з результатів пошуків на протязі приблизно 10-и останніх років стала відбірка з декількох зразків ПЗ на базі яких ми, разом з учнями - волонтерами та за організаційної підтримки керівництва школи, формуємо зараз навчально–виховний практикум із економічно – правовим та загально – розвиваючим спрямуванням, основу чи то ядро якого складає ПЗ «Freelancer», вироблене, як я вже казав, провідним розробником комп’ютерних симуляторів та кінематографістом Крісом Робертсом у співпраці з компанією Майкрософт.
До цієї відбірки увійшли також такі основні зразки ПЗ як:

  • ПЗ «Х – теншн» що пропонує більш поглиблену, ніж «Freelancer» модель економіки, зокрема економіки не лише з комерційною складовою малого та середнього бізнесу але й з виробничою та видобуваючою складовими, також і крупного бізнесу аж до проектування та інтегрування у вже змодельовані економічні структури видобуваючо-виробничих комплексів та цілих «корпорацій» з багатьох компонентів але приділяє менше уваги виховному компоненту, політиці, мовній та багатьом іншим складовим що більш повною мірою представлені у ПЗ «Freelancer».
  • ПЗ «Батлфронт», що дає уявлення учням про сучасні організаційні структури оперативних військових підрозділів та співпрацю з військовими спеціалістами підрозділу в бойовій обстановці.
  • ПЗ «Хоумворд» - дає можливість отримати уявлення про керування автономним самодостатнім автоматизованим виробничим комплексом що його компоненти діють у абстрагованому просторі, що подібний до повітряного простору який керується диспетчерами авіаліній. Це ПЗ також має патріотично–виховну компоненту у вмонтованому сценарії (синглі) локальної версії і, як і всі екземпляри цієї вибірки, має гарне, естетично якісне художнє оформлення тла подій що в них розгортаються хоч і вироблене «ше на зорі створення» 3-D технологій.
  • ПЗ «Зоряні вовки» на фоні цікавого з виховної сторони ігрового сюжету знайомить зі специфікою організації та управління мікроколективу малого підприємства охоронного бізнесу;
  • ПЗ «Лорд оф магік», у адаптованій, навіть для роботи зі школярами середньої шкільної ланки, формі, знайомить з основами політичної діяльності в суспільстві на прикладі казкової країни близької до легенд Дж. Р.Р. Толкієна що описана ним у збірці легенд «Сильмаріліон» й на далі художньо розвинена у творах «Хоббіт» та «Володар кілець». Має, також, дуже великий виховний компонент героїко – патріотичного спрямування. Подальшим розвитком цього симулятора в напрямку он-лайн стратегії стала дуже популярна у 2000 – 2010 р.р. гра «Лайнедж» що є праобразом більшості існуючих зараз фентезійних РПС. Але, на жаль, з розвитком якості технологій цих симуляторів вони втратили велику частину навчально – виховного компоненту що його було закладено у «синглі» та самій базовій структурі «логіки» (так званого, серед спеціалістів, «Двигуна») «Лорд оф магік».
  • І окрім усіх вищезгаданих та ще декількох не згаданих у цьому тексті симуляторів практикум має ще одну суттєву деталь що я, як людина що має досвід роботи інструктора ЛФК, додав для цілісності системи, а саме – комплекс спеціальних оздоровчих гімнастичних вправ, що не тільки компенсують учням брак руху через деяке збільшення часу що вони проводять за ПК але й нададуть їм можливість у тому ж режимі дистанційних занять сформувати собі організм з дуже високим рівнем розвитку не тільки м’язів а й нервової й інших систем організму. Цей комплекс – частина тренувальної методики «Школа Чой» що містить у собі елементи китайської «Гімнастики ткачів» та ще деяких вельми ефективних систем фізичної реабілітації та стимулювання психо-фізичного розвитку організму. Ці вправи не такі складні як, на приклад, 32 форми «Тайцзи – цюань» що їх, під час мого там навчання, полюбляли деякі талановиті викладачі КДПУ але не менш ефективні. Вони теж можуть бути отримані учнями он-лайн, за посиланням на певну сторінку, що містить дуже якісне методичне видання з їх використання. Ці вправи я використовую теж вже багато років і, звісно, також консультую учасників практикуму стосовно їх використання.

Всі ці зразки ПЗ, при поєднанні у певну структуру, що буде, за допомогою викладачів (як он-лайн так і, по можливості, очних) доповнювати їх відповідною додатковою інформацією - з літературних джерел, кінематографії, різноманітних он-лайн джерел і т. і. дають можливість сформувати навчально–виховну структуру що дасть повноцінний сучасний розвиток україномовній дитині та зробить її повноцінним членом європейського суспільства з гідною мораллю та гострим розумом залишаючи поза собою хіба що уроки каліграфії. Звичайно кожен конкретний викладач чи то керівник закладу може, творче підійшовши до цього набору ПЗ, щось додати чи скорегувати відповідно своїх уявлень про оптимальний, для його НЗ, структурний склад комплексу програмних засобів,чим його заклад буде відрізнятьсь від інших, як авторський проект, залишивши базовий принцип «багатопланового тренінгу» для створення якісного навчально–виховного процесу, що буде йти «в ногу з сучасністю» та своєчасно оновлюватися «всмоктуючи в себе як губка» усі найновіші досягнення науки, суспільства та технологій.

U
Urij Bezkorovainij
NASA Logo

SpaceApps is a NASA incubator innovation program.