Istanbul

Turkey

Space Apps Challenge Istanbul 2017 IBM Bluemix workshop'ıyla 21 Nisan Cuma günü IBM Türkiye Genel Merkezi'nde sizlerle olacaktır. Hackathon'a kayıt olanların pre-event kaydını da tamamlaması gerekmektedir.

Adres:

  • Büyükdere Cad. Yapıkredi Plaza B Blok Levent, 34330
IBM Bluemix nedir?:

  • İstediğiniz dilde uygulama geliştirip bunları çeşitli servislerle entegre edip hızlı bir biçimde kullanıcıların kullanımına sunabileceğiniz ve bunları network, işletim sistemi, depolama gibi altyapı ihtiyaçları ile uğraşmadan yapabileceğiniz bir "Platform as a Service (PaaS)" çözümüdür. IBM Bluemix'in hazır servisleri ile daha kolay bir şekilde uygulama geliştirebilir, uygulamalarınıza hızlı ve kolay bir şekilde çeşitli özellikler ekleyebilirsiniz.
IBM Bluemix Workshop'ında neler yapılacak:

  • IBM Bluemix tanıtılacak ve kısa bir kurstan sonra demo uygulamalara geçilecek.
IBM Bluemix ve Space Apps:

  • Space Apps Challenge'da geçmiş yıllarda yayınlanmış olan challengelar genellikle internetten veri okuma, cloud'a veri atma ve bu verileri işleme üzerine olduğu için Bluemix'i bu challengeların çözümünde kullanabilirsiniz. Hackathonda IBM Türkiye tarafından Bluemix kullananlara yardımcı olmak amaçlı IBM Bluemix mentorları da bulunacaktır.


NASA Logo

SpaceApps is a NASA incubator innovation program.