Samsun, Turkey

Turkey

Space Apps Samsun, Turkey was held on April 29th & 30th. Thank you to the 122 people who joined the International Space Apps Challenge at this location. The local results, including the work of 14 teams, can be found below!
Thanks Samsun, Turkey!

Local People's Choice Winner

The people have spoken! This is the project that captured our hearts.

  

samsun Afis 

Space Apps Challenge Nasa bu yıl 29-30 Nisan tarihlerinde tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecektir. Hackathon'u bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun ayağını ev sahipliği yapacaktır. Nasa tarafından yazılım,mekanik ve sosyal sorumluluk alanlarında belirlenen sorunların çözümünü hedefler. 


   7’den 70e herkes tek veya takım halinde yarışmaya katılabilmektedir. 24 saat içinde takımlar bu sorunlar içinden bir tanesini seçerek çözmeye çalışır ve bu anlamdaki projelerini geliştirirler. Süre dolduktan sonra her bir takım jüri kuruluna sunum yapar ve jüri kurulu mevcut puanlama sistemi ile dereceye giren takımları belirler. Yerelde kazanan takımlar uluslararası arenada yarışmaya hak kazanırlar ve projelerini geliştirirler.

Her zaman bize destek olmaya hazır olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Uygulama Araştırma Merkezi'ne (UZAYTEM) sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

   Etkinliğimizden kareler

samsun1


samsun2

samsun4

samsun3Schedule

Saturday, April 29th
 1. Kapı açılış ve kayıtlar

 2. Yarışmanın Başlaması

 3. Öğlen yemeği

 4. Akşam yemeği

 5. İlk gün kapı kapanış

Sunday, April 30th
 1. Kapı Açılış 

 2. Projelerin bitişi

 3. Raporların sisteme girilmesi için son saat

 4. Öğlen yemeği

 5. Sunumların Başlaması 

 6. Kapanış

NASA Logo

SpaceApps is a NASA incubator innovation program.